10 měsíšní pobyt, aneb tříská to i s dospělýma kapitola 3

17. července 2009 v 15:00 | Mu~he.he |  Poezie a povídky
Petra

Když se to ani omluvit neumí.
"Čáu Peťul!" Volala na mě Janet.
"Ahoj" usmála jsem se. Petra mi ahoj neřekla. Měla problémy vůbec vstát, a nejspíš už jí nezbývala energie na nic jiného.
"Co se stalo, jste se praly?" zeptala jsem se.
"Ta pi*a dostala ten nejdebilnější nápad! Shodit mě s toho kopce!" Lapala po dechu a vztekala se - Petra (jak jinak).
"Jo, a normálně cestou shodila tu její tetu!"
"Fakt? No maras!"
"Ona šla tu na kopec a já si jí nevšimla a shodila sem Peťku s té strany, jak šla ta nová. Jako její teta. Chápeš ne? "
"No jasně. Za koho mě máš?"
"Musel být zážitek"
"Se vsaď! To byl fakt pohled, jak se ty dvě kutálely dolů. Také perfektní sudy jsem už dlouho neviděla!" Řehtala se Janet.
"To zlato!"
" Jo… Janet s toho měla prču, já málem polámané kosti a moje nejlepší tetička malém infarkt." Tak to musleo být maso. Nejspíš proto na mě tak vyjela.
"Jo, to vysvětluje tu scénu"
"Sim tě jakou scénu! A od mojí tety?"
"Jo od tvojí tety "milá" Petro. Jsem šla ke dveřím, vzala kliku a dovnitř se nahrula ta tvoje teta až sem spadla na zem, mě nechtíc shodila, ale kdyby se aspoň omluvila, ale né… Ona na mě hned začala řvát, že sem nevychovaná, jako bych za to mohla."
"A co pak?" vyzvídala Janet.
"No, co pak… Nic jsem odešla a ona tež, ale pěkně mě to nasralo. Měla jsem o tvý tetě docela jiný představy." Zpovídala sem se kapku nakvašeně.
" Ale no tak Peti. Na Jane se nezlob. Byla akorát mimo s toho pádu." Utěšila mě Peťa.
"Jo, snad jo, dík"
"A normálně tu byli ještě kluci nahoře a s Ondrášem rupla větev a spadl na kluky pod ním. Héy, jsme měly uplně maximální buchec!"
" Tak to mě mrzí, že jsem s váma nešla hned" zalitovala jsem.
"Co se na pokoji dělo?" Ptala se Petra.
"Charli se hádala s Mishelle, jen kvůli klukům, bo Mish jí závidí a Chari navíc flirtovala s Tomášem."
"To sou pitky úplně."
"Jo to máš pravdu, ale Charli chce dostat Toma do postele."
"To se jí nepodaří. Na to ho znám až moc dobře. Ten ji vyfakuje jedna dvě, až se holka bude divit. Mimochodem, pojďte do bunkru!"
"Jakého bunkru?" Zeptala jsem se, bo mi nebylo jasné na co naráží.
"Tam nahoře na tom velkým kopci, jak je les, tak tam je pár šikovnejch křaků."
"Co tam?" Zeptala sem se dost hloupě. Co jiného jsem mohla čekat od holky, která věčně vysedává s 30 letýma chlapama v hospodě. Teda pokud se zrovna nehádá."
"Hey Peťo fakt, ty někdy perlíš. Co asi! Chlastat! Mám tam pár flašek vína, ale ani muk jasný? Francis by s toho kleplo."
" Jo….Jasně…" Slíbila jsem.
"Hele, a jak o tomhle místě vlastně víš?" zptala se Janet, když jsme byly na onom šikovném plácku s pár flaškami vína a piva."
"Byla jsem tu minulej rok. Jezdím tu docela často s rodiči, tak jsem si tu se segrou udělaly zásoby." Jo často. Pomyslela jsem si.
" To tu chodíš asi hodně často, když jsou tvojí rodiče celej rok pryč." Pronesla jsem s procítěně chápavým výrazem.
"Hm… tak jezdíme tu na letní prázdniny a někdy i jindy na víkend, když se poštěstí. I když se to nepoštěstí tak často. Párkrát sem tu jela jen s taťkou a tetama, ale se segrou je vždycky sranda jak cip. Zvlášť, když se ožereme." Vyprávěla Peťa, jak nalívala víno do kelímků. Dívala sem se na ně jak pijou a kecají a najednou sem si uvědomila, že já se nechci ožrat hned první den po příjezdu. To přišlo až moc ujetý. Takže jsem je pozorovala, jak jsou nejdřív v náladě, pak srandistky na entou a sem tam jsem prohodila nějaké to slovo.(I když upřímně nevěřím tomu, že vnímaly co říkám.) Až do té doby, než se rozhodly, že už je to tam nebaví.
"Tak co, deme ne?" chechtala se Peťa, zatímco já se je pokoušela zastavit. Marně. Byly obě tak nalité, že by je nejspíš nezastavil ani BAGR. Ale teď jít dolů rozhodně nemohly! Ani nechci pomyslet na to, jakej by s toho byl děsný průšvih. Zvlášť, kdybychom potkaly Petřinu tetu Jane.
"Néééé!" řvala jsem a snažila se je zadržet jak doslova letěly z kopce. Jenže těžko jim zabránit v jejich opilém rozhodnutí. A taky že nezabránila. Jakmile jsme "doletěly" na ubytovnu, stalo se to nejhorší, co se mohlo stát.
"Jé to si tý! Zavyla Petra, zatímco já jsem stála jako přibitá. No jo. Ve dveřích se totiž objevila Petřina "fakt příjemná" teta s její kámoškou.
Stála jsem tam a nebyla schopná jediného slova, nebo pohybu. Ale v tom mě někdo chytl za ruku a vláčel nás s holkama směrem k lesu a nakonec k rybníku. Byla jsem tak vystresovaná, že jsem se ani nebránila. Ale u jezírka sem se vzpamatovala.
Ale… nechápala jsem co to… nebo spíš proč…a jak vůbec může… namáčet holky v té studené vodě! Namáčet je slabý slovo. Ona je rovnou máchala!
S přituplým výrazem sem se dívala na tu podívanou, na kterou se mi naskytl tak "báječný" pohled.
Pak mě ale ta ženská čapla za vlasy a už mě ponořila do vody.
"Né, počkejte! Já nejsem opilá!" Stačila jsem jen vyjeknout, ale moje slova bohužel neměla žádný účinek, jelikož máchání jsem se nevyhnula.
Nutno podotknout, že po tomhle holky vystřízlivěly velice rychle. Možná až příliš, protože na tu paní okamžitě začaly hulákat, co si to jako myslí.
"Tak poslouchejte, vy frajerky! Kdybych vás neodvedla tady, měly byste příšerném průšvih a nejspíš byste jely domů! Takže teď všem řeknete, že jste spadly do vody a já jsem šla kolem a našla vás tady, jasný?!"
"Ale já opilá nebyla!" vztekala jsem se na naší "zachránkyni".
"Tak promiň. Jdeme!" Už jsem radši mlčela a ne jen já. I Janet s Petrou. Teda pokud nepočítám klepání zubama, jaká nám byla děsná kosa.
A jak jsme tak šly k budově kolem lesíku, všimla si nás Jane Cowbergová. Právě odváděla do budovy kluky a všechny opozdilce co je byli venku. (V šest jsme měli sraz ve velkém sále v hlavní budově.) No, zhrozenějším pohledem se na nás snad ani podívat nemohl, a ačkoliv jsem v mnoha věcech ohledně tohohle pobytu neměla jasno, sdílet pokoj budu určitě s Petrou a Janet. Myslela jsem si, když jsem vybíhala nahoru po schodech se převléct, a taky si přesunout věci o "pár" pokojů vedle.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kterou povídku tu chcete nejčastěji?

Metal Barbie 10.7% (12)
Frajlové a frajerky 11.6% (13)
Magic SUPERSTAR (S) 15.2% (17)
Zamilovaný příběh 11.6% (13)
Drzá Elsie a balík průšvihů 12.5% (14)
Morisovi 11.6% (13)
Lucius a Já 13.4% (15)
Princezna v Bradavicich 13.4% (15)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama