Princezna v Bradavich kp.3 - Sevíkovi mastné vlasy

27. srpna 2009 v 9:29 | Mu~he.he |  Princezna v Bradavicích
"Ahoj všichni, jsem ráda, že budu zrovna tady!"pronesla na Zmijozel neobvykle nadšeně a hlasitě.
"To je fajn, ale my ne, pokud se budeš chovat jako nebelvářanka!" zavrčela na ni Bellatrix.
"Tak oukej, hele, už tě skoro umím. Všichni nečistokrevní jsou šmejdi a pár čistokrevných taky! Ouuu, já jsem nejlepší a nejhezčí ze všech a budu sloužit pánovi zla, až se mi bude od huby prášit!" pronesla Denny parodovaným hlasem Belly a strašně legračně hýbala boky a nakonec ještě pohodila vlasy. Rozesmála všechny, co ji slyšeli, což byl skoro celý Zmijozel a půlku Havraspáru. Bela pukala zlostí.
"Hele, tak mě napadlo... máte vy s bráchou stejně mastné vlasy?" ušklíbla se Bellatrix. Dennisa se na ni chvíli koukala a až potom promluvila.
"Né, to né. Víš to Sever pochytil ze stresu od vás." ted jsem pochopila, proč se tak výmluvně dívala. Nejspíš přemýšlela, jestli má ponížit sebe, nebo bratra. Podívala jsem se na kluka, jehož směrem se ted většina Zmijozelu dívala. Z jeho tváře se toho moc poznat nedalo, ale z jeho očí jsem vyčetla nepochopení a smutek.
A taky ryzí zahambení.
"Vidíš jak se červená! Je na to pyšný!" podpořila se Dennisa. Za hlasitého smíchu od ostatních se slavnostně posadila. Zřejmě ji právě přijali jako Zmijozelačku. Pohlédla jsem na Severa. Nejspíš nečekal, že první kdo ho letos ztrapní bude jeho segra. Smích utichl a pravděpodobně by se to už dál nerozmazávalo, když v tom jsem promluvila.
'Severe! Severusi!' volala jsem ho v myšlenkách. Asi neodvládá telepatii.
'SNAPEEE!!!' zařvala jsem v duchu, protože mi došla trpělivost. Poplašeně se na mě otočil.
'Co je?' zeptal se.
'Asi pondělí, ale to je fuk. Proč ses nebránil?' chvilku přemýšlel, než odpověděl.
'at už bych řekl cokoliv, stejně by mě nakonec zesměšnila dvojnásob. Radši se nechám zesměšnit jen jednou.' Jasně. Logika malýho sebevědomí.
'Jednou každý den? Nebo víckrát za den? a pořád se skrývat za maskou? Tiše snášet bolest a nechat do sebe narážet? Nebylo by lepší bojovat, at už bys riskoval ponížení dvojnásob? Měl bys naději, že to jednou skončí!' byla jsem si jistá, že to pochopí. Na druhopu stranu jsem ale věděla, že to je moc kruté a proto jsem neočekávala odpověd hned. Možná mi odpoví za dva,. tři dny... možná vůbec! Tak čitak mám naději, že si z toho něco vezme někdy to třeba zužitkuje.
'Nerozumíš tomu. Znám ji. Nikdy by mě nenechala vyhrát.' nalívala jsem si džus a vstřebávala informace.
'Znáš to přísloví?'
'Jo, znám. Nikdy neříkej nidky, ale...'
'Ne to nemyslím!' přerušila jsem ho pobaveně. 'Myslím to, kde se říká, že optimismus je jen nedostatek informací.'
'Jo, proč?' nechápavě se na mě zamračil.
'Takový optimismus ten nejspíš mám!' doufala jsem, že to pochopí a řekne mi k tomu něco víc.
'Takový je nejlepší.' hm... nechce se ztrapnit. Později si ho odchytím.
Seděli jsme všichni mlčky, než nějaká holka dostala nápad, že si bude říkat zážitky z prázdnin. To se mě netýká. Posledních patnáct let jsem měla volno pořád pokud nepočítám těch pár hodin se soukromým učitelem.
"A co ty?" žduchla do mě Denny."Kdes byla na prázdninách?"
"Vážně chcete, abych vám to všecko vyjmenovávala? Je to tak na sto let."
"Nevykrucuj se a dělej!" zavrčela na mě Bella. Pokrčila jsem rameny.
"Všechny státy Evropy kromě Turecka a Bulharska. V Africe Egypt, Tunisko. V Asii Čina, Indie, Japonsko, Rusko, J-S Korea, Taiwan, Filipíny, Hong- Kong, Makamo, Laos, Barma, Malajsie, Thajsko, Vietnam, Indonézie, Papua nová Guinea. V Americe Colorado, New York, Ohio, Texas, Mexiko, Pensylvánie, Iowa, J-S Dakota, Michigan, Lousiana, Nevada, Kalifornie, Washington, Montana, Illiois...hm... to je asi všecko... Jo, ještě Canada..." vzpomínala jsem, jestli mi něco nechybí . Podívala jsem se na ostatní. Jejich pohled byl víc než udivený.
"Noooo, teda... vlastně by mě to nemělo překvapovat když vím, že jsi dcera královny, ale jak si to všecko stihla?" ptala se nějaká blondýna.
"Měla jsem prázdniny posledních patnáct let, poked nepočítám hodiny se soukromým učitelem. Jsem ráda, že jsem tady, už mě to trochu nudilo." odpověděla jsem nevzrušeně.
"Pchm... tak to vážně nechápu. Já bych se stokrát radši nechala vyučovat doma, než dřepět tady v tom sídle mudlovských šmejdů." zavrčela.
"Představ si, že naši poddaní jsou taky mudlové."
"Cože?"
"Hm... mamka řnemohla najít žádného normálního. Žádný kouzelník nechce dělat jenom obyč služku."
"Chmp, to je bordel!"
"Já se jim ani nedivím!" zasmála jsem se a zvedala se odstolu.
"Jdete už někdo do pokoje?" zeptala jsem se. Bella se s blondýnou se zvedli.
"Myslím, že jsme se ještě nestihly představit, já jsem Cissa!"
"Těší mě." kývnu.
"Heslo?" zeptal se obraz nějakého strašného chlapa s černýma vlasama a vyblitě zelenýma očima.
"Zmijozel vede!" obraz kývl, otevřel se a my jsme mohly projít do společenské místnosti, která mimochodem vypadala, jako by jí přejel uragán.
"To tu máte pořád takový bordel?" zeptala jsem se holek pobaveně, když jsem se koukala na tu spoušt.
"Hm...asi se zas poprali Hollyovi." řekla znuděně Bella a vztoupila na točité schody z tmavého dřeva - nejspíš mahagon.
"Hollyovi jsou nehorší dvojčata z našeho ročníku - zažít jak se perou je zážitek na celý život a nijak pěkný." otřásla se znechuceně Cissa.
"Kluci?"
"Kluk a holka."
"Tak to už chápu. A jak často se takhle perou?" protože mi nějak nedošel význam Belliina slova - zase.
"Jo, holka, to tu máme na denním pořádku ..." nic jsem an to nedodávalas, jen jsem je tiše následovala k pokoji se zelnou cedulkou na dveřích.
"Tohle jsou naše pokoje. Bohužel s náma je v pokoji i jedna šmejdka. Nejradši bych ji seznámila s Avadou, ale to by mě ten ředitelský mudlomil vyrazil." zavrčela Bella naštvaně.
"To je až tak hrozná?" špitla jsem Cisse.
"To poznáš!"dala mi tajemnou odpověd. Podívala jsem se na cedulku, na které bylo napsané: "Illonia James Crockwerk, Bellatrix Black, Narcissa Black, Amélie Lyon, Artica Holly, Alena Fabián" četla jsem nahlas.
"Jo, tyhle s náma bydlí!" houkla Bella a konečně otevřela dveře. PRvní co jsem viděla bylokrásné okno zaliténoční oblohou, poseuo hvězdami. O vteřinu později jsem viděla zelené závěsy, když je nějaká holka naštvaně zatáhla.
"Pitomý hvězdy!" vražedně se dívala na okno, jako by za to mohlo. Pak se otočila a všimla si nově příchozích -nás.
"Ahoj, já jsem Illonia Crocwerková, ale můžeš mi říkat Ill. Máš postel támhle, jen prosimtě neroztahuj závěsy. Aspon né, dokud nebudu bezpečně v říši snů." ukázala na postel u okna.
"To ti fakt nezaručím. Možná, že je roztáhnu ve spaní. Jsem totiž náměsíčná." upozornila sjem je a sledovala, jak se jejich obličeje z klidných mění na vyjevené a jak se to snaží bezúspěšně zakrýt.
"Cože?" vykvikly všechny narás. Normálně bych se asi normálně rozesmála, ale protože jsem ve Zmijozelu - Big dissimulation, musím dělat jakože nic.
"To vás to tak překvapuje?" zeptala jsem se naprosto znuděně a došla k posteli, kde jsem si otevřela kufr a začala vybalovat. Až ted jsem si tu holku - Ill pořádně prohlídla. Měla řvavě červené vlasy podbarvené černou. Tlustě obtažené oči černýma linkama. Na sobě měla černou mikinu, z níchž ji čouhaly červené rukávy. Černé kalhoty - nahoře úplé, dole volné - se stříbrnýma řetězama. Vypadala jako rocková punkerka zkřížená s metalistou, který si spletl obchod s hadrama. Fakt zajímavý pohled.
"Jistěže ne!" zamlouvala to Ill. Ušklíbla jsem se nad tím, jak se honem dávaly dohromady z toho šoku. Rychle se rozeběhly. Bella se šla sprchnout, Cissa neznámo kam a Ill si šla vybalovat věci jako já. Po půl hodině jsem toho měla po krk. Já mám tolik oblečení, že by to nestačilo ani na pět těhle mini skříní co tu mají. Jsem zoufalá. Naprosto a kriticky. Ale postel s nebesy jsem si rozložila a postavila. A asi mám třísku. Ale neva no...Sice je trochu velká - ta postel, né tříska - a zabírá docela dost místa. No, snad to holkám nebude vadit. Ale s tím oblečením jsem to už domákla - krajní řešení, čily jsem si kouzlem zvětšila skřín.
"Vybal!" dala jsem rozkaz a oblečení se mi pomalu začalo skládat do skříně. Užitečné kouzlíčko. Kufr s ECV jsem si ani nevybalovala. To až zítra, dneska toho mám už plné zuby.
Šla jsem do společenky, která ted byla perfektně čistá. asi tu byl kolejní ředitel na inspekci, nebo něco podobného. Pomyslela jsem si a šla si sednou do jednoho měkce vyhlížejícího křesla. Půl minuty jsem seděla a v tom jsem uviděla přede mnou stát Snapea.To je moje chvíle! Pomyslela jsem si, honem vztala a zatáhla ho za závěsy. Překvapením skoro ochrnul. Čuměl se na mě jak vyoraná myš.
"Proč si nemyješ vlasy?"
"Éééé CO?" vyplivl ze sebe a spolu se slovy i nějakou tu slinu. Jak jsem si všimla s příměsí krve. Ten má nějaký nedořešený spory.
"Slyšels dobře! Proč si nemyješ vlasy?"
"Éééé, já..." koktal a viditelně zrudl. Tý jo, tak to bude na dlouho. Přesto jsem to však nevzdávala a propalovala ho mýma uhrančivýma očima. Ehm, teda snad mám uhrančivé oči.
"No... já..."
"Tak už se výmáčkni!" vyštěkla jsem na něj, když to trvalo už nejmín pět minut. Leknutím skoro nadskočil.
"Víš... nmm šmp." vyžbleptl bleskově."
"Cože?"
"Nmm šmp..." zopakoval jen o stupínek hlasitěji.
"Mohl by jsi mi to prosím ještě jednou zopakovat? Jako hlasitěji?" ted vypadal, že se o něho pokusí infarkt.
"Ty jsi... poprosila?" mířil na mě ukazováčkém, pusu otevřenou dokořán.
"No a co jako?" zeptala jsem se ho kapánek už podrážděně, protože jsem na tom neshledala nic šokujícího. Spíš víc než oprávněného, jestli z něj chci tu informaci dostat ještě toto století nenásilně.
"Hm..." na vteřinku nejspíš zapřemýšlel, jestli mi to má říct, nebo sdělit přez myšlenky, nebo se propadnout na místě.
"Nemám šampon." řekl tiše s očima přilepenýma na zem, do zeleného koberce. Já tohlencto obyčejně nedělám. Normálně bych mu nejspíš něco poradila, ale ted jsem byla jaksi pozmijozelovaná a proto jsem mu vybuchla smíchy přímo do obličeje. Samo, že hned zdrhl. Řehtala jsem se tak strašně, že jsem neudržela rovnováhu a spadla z toho závěsu před zraky ostaních, ale na mé chlamací náladě to nic nezměnilo. Všichni se na mě čuměli jako na exota, ale neexistovalo nic, opakuju nic, jak bych to mohla změnit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kterou povídku tu chcete nejčastěji?

Metal Barbie 10.7% (12)
Frajlové a frajerky 11.6% (13)
Magic SUPERSTAR (S) 15.2% (17)
Zamilovaný příběh 11.6% (13)
Drzá Elsie a balík průšvihů 12.5% (14)
Morisovi 11.6% (13)
Lucius a Já 13.4% (15)
Princezna v Bradavicich 13.4% (15)

Komentáře

1 s o n i ~ s o n i ~ | Web | 27. srpna 2009 v 9:38 | Reagovat

supeeer ^^

2 ajka ajka | E-mail | Web | 27. srpna 2009 v 9:39 | Reagovat

zajímavé:)

3 alexeja alexeja | Web | 29. srpna 2009 v 11:04 | Reagovat

Chudák Sev, zlá princezna!! :D Rychle další, snad už tam bude Sev víc výřečný :D

4 Christienka Christienka | Web | 2. září 2009 v 19:03 | Reagovat

chudáček
těším se na pokráčko

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama